Serwis Przeglądy Naprawa

Nowe produkty

new product

Kemppi MasterTig 335 ACDC spawarka inwertorowa TIG i MMA + podwozie + uchwyt 8m + pedał Bluetooth

49 358,77 zł

(49 358,77 zł szt)

Brutto

Opis

Napięcie zasilania [V]
400
Zabezpieczenie [A]
16
Gwarancja producenta
3 lata
Wymiary [mm]
544×205×443
Masa [kg]
22
Stopień ochrony
IP23S
Rodzaj urządzenia
MMA/TIG
Cykl pracy [%]
MMA 100 % 190 A
Maksymalny prąd spawania [A]
MMA 250
Ilość
Zapytaj o dostępność

  Polityka prywatności

Bądź spokojny o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Możesz bezpiecznie robić zakupy on-line.

  Zasady dostawy

Dostawa towaru realizowana jest na terenie całej Polski we współpracy z firmami kurierskimi.

  Najlepsze możliwe ceny

Zanim coś kupisz Wyślij nam link do produktu jakiejkolwiek konkurencji i czekaj na naszą odpowiedź.

  Autoryzowany serwis

Nasz autoryzowany serwis podejmie się każdej naprawy. Możesz być pewien, że naprawimy urządzenie.

MasterTig wyznacza zupełnie nowe standardy jakości, wszechstronności i wydajności energetycznej spawania. W ofercie znajdują się przeznaczone dla profesjonalnych spawaczy urządzenia MasterTig o mocy do 300 A. Dzięki modułowej konstrukcji urządzeń można dobrać specyfikację najlepiej odpowiadającą konkretnym potrzebom. Dostępne są opcjonalne panele sterowania, bezprzewodowe zdalne sterowanie i podwozie.

 

Stylowe, praktyczne i wytrzymałe urządzenie MasterTig jest odporne na uderzenia oraz trudy codziennego spawania. To niewielkich wymiarów sprzęt spawalniczy wykonany z wytrzymałego, a zarazem lekkiego, formowanego wtryskowo tworzywa sztucznego dodatkowo zawierający rozwiązania wzmacniające konstrukcję przed uderzeniami. Elastyczne i wytrzymałe uchwyty Flexlite TX do spawania metodą TIG można szybko zamocować do urządzenia MasterTig, aby zapewnić maksymalny komfort spawania.

 

Oferowany zestaw zawiera:

 • źródło prądu Kemppi MASTERTIG 335 AC/DC
 • panel sterujący Kemppi 7" TFT DC AC/DC MTP35X
 • chłodnica cieczy Kemppi Cooler M
 • podwozie Kemppi P45MT
 • uchwyt TIG chłodzony cieczą Flexlite TX255W S / 8m
 • bezprzewodowy pedał zdalnego sterowania Bluetooh
 • kabel masowy 5m

 

Główne cechy:

 • Do wyboru są tradycyjne panele sterowania z przyciskami dotykowymi lub panel sterowania z kolorowym, 7-calowym ekranem TFT, wyposażony w funkcję asystenta spawania oraz 99 kanałów pamięci
 • Asystent spawania pomaga spawaczowi precyzyjnie i wydajnie spawać, proponując najlepsze parametry dla różnych zastosowań spawalniczych
 • Szereg przydatnych funkcji wspomagających proces spawania TIG
 • Łatwe, szybkie i wygodne uzupełnianie płynu chłodzącego oraz czyszczenie
 • Podwozia urządzeń MasterTig umożliwiają instalowanie butli z poziomu podłogi, co eliminuje konieczność podnoszenia ciężkich ładunków
 • Kompatybilność z uchwytami Flexlite TX do spawania TIG
 • Możliwość podłączenia sterownika nożnego i ręcznego
 • Opcjonalna możliwość połączenia sprzętu z WeldEye usługą w chmurze

 

Urządzenie MasterTig generuje znacznie mniej hałasu w porównaniu z urządzeniami do spawania z użyciem prądu przemiennego innych wiodących producentów.

 

PANEL MTP35X AC/DC - funkcje:

Panel 7-calowego wyświetlacza TFT chroniony jest pancerną płytą o grubości 3 mm, dzięki czemu jest odporny zarówno na uderzenia, jak i zadrapania.

Funkcja asystenta spawania pozwala na szybkie i dokładne ustawianie parametrów. Panel posiada 99 kanałów pamięci na proces w celu zapisania najlepszych parametrów lub wartości WPS.

 

Podwójny puls

Funkcja podwójnego impulsu polega na zastosowaniu naprzemiennych cykli impulsów, co zwiększa prędkość spawania o 30% przy jednoczesnej redukcji ilości wprowadzonego ciepła o 20%. Funkcja podwójnego impulsu, która zapewnia mniejszy poziom odkształceń i obniża koszty spawania, idealnie nadaje się do spawania ręcznego prądem stałym oraz do zastosowań zmechanizowanych i gwarantuje doskonały wygląd spoiny.

 

Weld Assist

Wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie — wybrać rodzaj spawanego materiału, jego grubość, typ złącza i pozycje spawania — aby funkcja asystenta spawania dobrała i ustawiła optymalne parametry umożliwiające proste i wydajne spawanie. Wyświetlane są także zalecenia dotyczące rozmiaru elektrody, drutu spawalniczego, przepływu gazu, rodzaju rowka, kształtu spoiny i szybkości spawania. Idealnie nadaje się do tworzenia pWPS.

 

Optima AC

Optima AC to niestandardowy kształt przebiegu prądu przemiennego TIG, który łączy w sobie to, co najlepsze z tradycyjnych sinusoidalnych i prostokątnych przebiegów — oraz dodaje odrobinę magii dla optymalnego spawania prądem przemiennym. W zależności od zastosowania można wybrać przebieg sinusoidalny, prostokątny lub wyciszony: Optima AC.

 

MicroTack

MicroTack zapewnia szybkie i dokładne spawanie TIG prądem stałym i przemiennym przy minimalnej ilości wprowadzanego ciepła. Doskonale nadaje się do wielokrotnego, powtarzalnego sczepiania cienkich blach, gdzie niezmienny i kontrolowany wygląd ma kluczowe znaczenie. Funkcja MicroTack może być ustawiana w zakresie od 1 do 5 powtórzeń cykli impulsów lub pracować w trybie ciągłym. Prąd spawania jest ustawiany niezależnie, a czas jarzenia łuku można wybierać w zakresie od 1 do 200 ms.

 

iTEC

iTEC to zaawansowana technologia zapewniająca niezawodne zajarzenie łuku. Jest szczególnie przydatna w przypadku stosowania długich uchwytów podczas prac w terenie, precyzyjnego spawania cienkich materiałów oraz w zastosowaniach niskoprądowych — pozwala ustawić zmienną energię iskry inicjującej łuk.

 

Personalizacja

Aby spersonalizować MasterTig, prześlij logo swojej firmy lub ulubione zdjęcie i ustaw je jako wygaszacz ekranu.

 

Zegar czasu spawania

Zegar czasu spawania MasterTig to idealne rozwiązanie do pomiaru całkowitych cykli spawania i zapisów danych spawalniczych. Jego zerowanie jest proste i szybkie, co umożliwia rejestrowanie i porównywanie czasów spawania w przypadku różnych zadań.

 

Uchwyty spawalnicze

TIG Kemppi FLEXLITE TX

Uchwyty Flexlite TX do spawania TIG charakteryzują się znakomitymi parametrami technicznymi, mniejszym zużyciem materiałów eksploatacyjnych i wygodą użycia. Trwałe tworzywo silikonowe gwarantuje pewny chwyt, a innowacyjna konstrukcja rękojeści uchwytu zmniejsza obciążenie nadgarstka, co pozwala skupić się na uzyskaniu idealnej spoiny nawet w przypadku najtrudniejszych zadań.

 

Uchwyty FlexLite TX do spawania TIG są oferowane w wielu wariantach mocy i długości oraz z różnymi rodzajami szyjek w modelach chłodzonych gazem i cieczą. Dzięki zdalnemu sterowaniu zamontowanemu na uchwycie spawacz może regulować prąd spawania na odległość — precyzyjnie i bezzwłocznie. Stosowanie wraz z uchwytem Flexlite TX materiałów eksploatacyjnych Kemppi zapewnia wysoką jakość i wydajność spawania.

 

Do wyboru są różne typy szyjek: sztywne, elastyczne i obrotowe w kształcie litery S

 • Dzięki elastycznym kablom chronionym skórzaną osłoną uchwyt jest niezwykle wytrzymały
 • Innowacyjna konstrukcja uchwytu zwiększa komfort użytkownika poprzez zmniejszenie obciążenia nadgarstka
 • Tworzywo silikonowe gwarantuje pewny chwyt
 • Materiały eksploatacyjne Kemppi zapewniają niezrównaną jakość spoiny i wydajność procesu spawania
 • W ofercie modele uchwytów z wyłącznikiem lub bez niego
 • Opcjonalny przedłużony przycisk wyłącznika zwiększa jego precyzyjność
 • Zdalne sterowanie montowane na uchwycie z przełącznikiem obrotowym lub suwakowym
 • Możliwość wyposażenia w dysze QUARTZ

 

MasterTig Cooler M

Układ chłodzenia, obsługuje wielonapięciowe źródła prądu. Łatwe, szybkie i wygodne uzupełnianie płynu chłodzącego.

 

Wymuszone chłodzenie gazem i płynem zapewnia optymalną kontrolę temperatury oraz najwyższą wydajność energetyczną. Zależnie od mocy spawania i długości pracy wentylatory źródła prądu regulują przepływ powietrza, a silnik układu chłodzenia włącza się na okres od 15 sekund do 4 minut, żeby ograniczyć zużycie energii elektrycznej i poziom hałasu.

 

Bezprzewodowe sterowanie za pomocą Bluetooth

Zwiększ bezpieczeństwo w miejscu pracy dzięki bezprzewodowemu zdalnemu sterowaniu wykorzystującemu technologię Bluetooth. Do wyboru są moduły ręczne lub nożne, a w zależności od miejsca pracy można bezprzewodowo sterować mocą z odległości od 15 do 100 m.

 

Dane techniczne źródła:

 • Napięcie zasilania 1~, 50/60 Hz: 400 V ±10%
 • Zabezpieczenie zwłoczne: 16 A
 • Prąd maks. (TIG) (40%): 300 A
 • Prąd maks. (TIG) (100%): 190 A
 • Prąd maks. (MMA) (37%): 250 A
 • Prąd maks. (MMA) (100%): 190 A
 • Zakres parametrów spawania (MMA): 10 A do 250 A
 • Zakres parametrów spawania (TIG): 3 A do 300 A
 • Zakres temperatur pracy: Od -20°C do +40°C
 • Wymiary zewnętrzne (dł. x szer. x wys.): 544 × 205 × 443 mm
 • Masa (bez akcesoriów): 22 kg
010501/MTIG/335/AC/DC/ZEST
2021-02-05

Opis

Napięcie zasilania [V]
400
Zabezpieczenie [A]
16
Gwarancja producenta
3 lata
Wymiary [mm]
544×205×443
Masa [kg]
22
Stopień ochrony
IP23S
Rodzaj urządzenia
MMA/TIG
Cykl pracy [%]
MMA 100 % 190 A
Maksymalny prąd spawania [A]
MMA 250
Nowy produkt
Komentarze (0)