Prostownik DINAMIK 640 Powiększ do pełnego rozmiaru

Prostownik DINAMIK 640

Prostownik DINAMIK 640

Więcej szczegółów

Więcej informacji

DINAMIK 640 jest to urządzenie prostownikowe, do ładowania akumulatorów i wspomagania rozruchu, spełniające wymagania norm europejskich w zakresie bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej /EMC/. Proces jego wytwarzania odpowiada standardowi Systemu Jakości ISO 9001.
Prostowniki przeznaczone są do ładowania eksploatacyjnego akumulatorów ołowiowych otwartych i "bezobsługowych wg. norm IEC i DIN" stosowanych w dużych samochodach ciężarowych, maszynach drogowych i budowlanych, posiadających instalację elektryczną o napięciu 12 V lub 24 V, oraz dodatkowo do wspomagania rozruchu silników spalinowych - benzynowych i wysokoprężnych - w przypadku akumulatora wyładowanego i niskich temperatur otoczenia, o ile instrukcja obsługi pojazdu/producent dopuszcza stosowanie urządzeń rozruchowych.
Urządzenia posiadają możliwość regulowania charakterystyki wyjściowej tzn. uniezależnienia jej od wahań napięcia sieciowego. Czas ładowania akumulatorów zależy od ich pojemności znamionowej i stopnia rozładowania. Prostowniki wyposażone są w przełącznik wyboru napięcia ładowania. Są odporne na zwarcie przewodów wyjściowych, przeciążenia i odwrotne przyłączenie do biegunów akumulatora. Wyposażone są w zabezpieczenie termiczne przed nadmiernym nagrzewaniem się transformatora wskutek np. zwarcia ogniwa w akumulatorze.

Opis panela sterującego:

1. Amperomierz
2. Bezpiecznik
3. Gniazda wyboru napięcia ładowania 12V lub 24V
4. Pokrętło ustawienia czasu ładowania (TIMER)
5. Pokrętło wyboru funkcji i zakresu ładowania (ładowanie/ładowanie z timerem/ rozruch)
6. Lampka sygnalizacyjna przegrzania.

Dane techniczne:

- napięcie zasilania 230 V
- pobór mocy 2,0 kW
- napięcie wyjściowe 12/24 V
- max. prąd ładowania 90 A
- max. prąd rozruchu 550 A
- min. pojemność akumulatora przy rozruchu 90 Ah
- max. pojemność akumulatora przy ładowaniu 1000 Ah
- ilość stopni ładowania 3 + 3 + rozruch
- waga 26 kg


Gwarancja 12 miesięcy