Nowe produkty

» Brak nowych produktów na tą chwilę

Wybierz producenta

Prostownik DINAMIK 640 Powiększ do pełnego rozmiaru

Prostownik DINAMIK 640

Prostownik DINAMIK 640

Więcej szczegółów

Więcej informacji

DINAMIK 640 jest to urządzenie prostownikowe, do ładowania akumulatorów i wspomagania rozruchu, spełniające wymagania norm europejskich w zakresie bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej /EMC/. Proces jego wytwarzania odpowiada standardowi Systemu Jakości ISO 9001.
Prostowniki przeznaczone są do ładowania eksploatacyjnego akumulatorów ołowiowych otwartych i "bezobsługowych wg. norm IEC i DIN" stosowanych w dużych samochodach ciężarowych, maszynach drogowych i budowlanych, posiadających instalację elektryczną o napięciu 12 V lub 24 V, oraz dodatkowo do wspomagania rozruchu silników spalinowych - benzynowych i wysokoprężnych - w przypadku akumulatora wyładowanego i niskich temperatur otoczenia, o ile instrukcja obsługi pojazdu/producent dopuszcza stosowanie urządzeń rozruchowych.
Urządzenia posiadają możliwość regulowania charakterystyki wyjściowej tzn. uniezależnienia jej od wahań napięcia sieciowego. Czas ładowania akumulatorów zależy od ich pojemności znamionowej i stopnia rozładowania. Prostowniki wyposażone są w przełącznik wyboru napięcia ładowania. Są odporne na zwarcie przewodów wyjściowych, przeciążenia i odwrotne przyłączenie do biegunów akumulatora. Wyposażone są w zabezpieczenie termiczne przed nadmiernym nagrzewaniem się transformatora wskutek np. zwarcia ogniwa w akumulatorze.

Opis panela sterującego:

1. Amperomierz
2. Bezpiecznik
3. Gniazda wyboru napięcia ładowania 12V lub 24V
4. Pokrętło ustawienia czasu ładowania (TIMER)
5. Pokrętło wyboru funkcji i zakresu ładowania (ładowanie/ładowanie z timerem/ rozruch)
6. Lampka sygnalizacyjna przegrzania.

Dane techniczne:

- napięcie zasilania 230 V
- pobór mocy 2,0 kW
- napięcie wyjściowe 12/24 V
- max. prąd ładowania 90 A
- max. prąd rozruchu 550 A
- min. pojemność akumulatora przy rozruchu 90 Ah
- max. pojemność akumulatora przy ładowaniu 1000 Ah
- ilość stopni ładowania 3 + 3 + rozruch
- waga 26 kg


Gwarancja 12 miesięcy