Spawarka inwertorowa PRAKTIK 200 Powiększ do pełnego rozmiaru

Spawarka inwertorowa PRAKTIK 200

Spawarka inwertorowa PRAKTIK 200

Więcej szczegółów

PRAKTIK200

Więcej informacji

    Praktik 200 jest to spawarka inwertorowa do spawania metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC). Posiada zasilanie jednofazowe i umożliwia spawanie elektrodami rutylowymi, zasadowymi, do stali nierdzewnej i żeliwa. Dzięki zastosowaniu technologii IGBT urządzenie cechuje się małymi wymiarami oraz masą, co pozwala na eksploatację w miejscach trudnodostępnych. Sterowanie elektroniczne zapewnia płynną regulację prądu spawania.
    Posiada funkcje ułatwiające proces spawania:
- ARC FORCE
- HOT START
- ANTI STICK
    Regulacja dynamiki spawania ARC FORCE przy metodzie MMA pozwala kontrolować stabilność łuku oraz ilość odprysków, regulacja funkcji HOT START ułatwia zajarzenie łuku, ANTI STICK zapobiega przyklejaniu się elektrody do spawanego materiału.
    Maksymalna średnica elektrody otulonej 4,0 mm. Urządzenie wyposażone jest w wentylator chłodzący, wytrzymałą metalową obudowę oraz zabezpieczenie przeciw przeciążeniu. Polecany jest do prac przydomowych , małych warsztatach rzemieślniczych i usługowych , do prostych prac montażowych i spawalniczych. Znajduje zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych, nie narażonych na bezpośrednie działanie wpływów atmosferycznych.
W zestawie otrzymasz: spawarkę Praktik 200, przewód z uchwytem MMA, przewód masowy, pasek na ramię, walizkę na urządzenie i instrukcję obsługi.
Gwarancja 12 miesięcy

Dane techniczne:

Zabezpieczenie sieci zasilającej 20 A
Znamionowe napięcie zasilania 230 V; 50Hz (1ph)
Moc 7,3 kW
Napięcie stanu jałowego 82 V
Prąd maksymalny 200 A - 60%
Prąd przy pracy 60% 200 A
Średnica elektrody spawalniczej 1,6 - 4,0
Zakres regulacji prądu spawania 10 - 200 A
Stopień ochrony IP21