Spawarka inwertorowa Magnum Snake 160 (z wyświetlaczem) Powiększ do pełnego rozmiaru

Spawarka inwertorowa Magnum Snake 160 (z wyświetlaczem)

Spawarka inwertorowa Magnum Snake 160 (z wyświetlaczem)

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Spawarka inwertorowa Magnum Snake 160

Urządzenia inwerterowe Snake 160 marki MAGNUM są lekkimi, przenośnymi, źródłami energii.
Dla uzyskania jak najlepszych osiągów i niezawodności urządzenia wytwarzane są zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami, co zapewnia im znakomite parametry spawalnicze,zarówno dla metody MMA, jak i TIG. Urządzenia inwerterowe Snake oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii wykorzystującej tranzystory IGBT, oraz cyfrowe układy sterujące. Konstrukcja oparta na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuku przy jednoczesnym ponad 30% mniejszym zużyciu energii.
Urządzenia inwerterowe z serii Snake 160 umożliwiają spawania stali węglowych, nierdzewnych, aluminium i innych spawalnych metali kolorowych. Można stosować elektrody o różnych specyfikacjach w tym zasadowe , kwaśne itp. Przeznaczone są do pracy w warunkach przemysłowych, stacjonarnych i terenowych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Spawarki te są odpowiednie do spawania konstrukcji, rur, kotłów, zbiorników ciśnieniowych itp. Znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagane jest  uzyskanie doskonałej jakości spawania.  
Wyżej wymienione urządzenia mają możliwość spawania metodą dotykową TIG LIFT. Zapalanie łuku odbywa się przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.
Urządzenia posiadają funkcje:
HOT START – gorący start, polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie  zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania  elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
ARC FORCE – dynamika łuku, podczas skracania długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.


Dane techniczne:

Napięcie zasilania: 230V
Max. prąd spawania: 170A
Zakres regulacji prądu 20 - 170A
Cykl pracy:  60% 170A
Zabezpieczenie sieci zasil: 20A
Szczelność obudowy: IP21S
Napięcie biegu jałowego: 72V
Chłodzenie:    wentylator
Waga:  5,2kg.

Gwarancja: 12 miesięcy