Kemppi Fastmig X 450 Pipe Steel, WFX 300 P Fe, Cool X zestaw spawalniczy MIG/MAG Powiększ do pełnego rozmiaru

Kemppi Fastmig X 450 Pipe Steel, WFX 300 P Fe, Cool X zestaw spawalniczy MIG/MAG

Zestaw spawalniczy MIG i MMA

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Seria urządzeń FastMig X to wysoce wyspecjalizowane rozwiązania spawalnicze oraz najwyższa jakość do spawania w wymagających zastosowaniach przemysłowych. FastMig X 450 Pipe Fe to urządzenie przeznaczone do wysokojakościowego spawania rur i blach ze stali czarnej (Fe) oraz do wykonywania jednostronnych spoin graniowych.  Zestaw można modyfikować i optymalizować pod kątem konkretnego zastosowania poprzez dobranie odpowiedniego pakietu oprogramowania i aplikacji. Wyposażony jest w źródło zasilania FastMig X 450, wieloprocesowe źródło spawalnicze CC/CV, idealne do spawania synergicznego i impulsowego metodami MIG/MAG oraz spawania MMA i TIG. Panel sterowania X 37 źródła prądu udostępnia 10 profili użytkownika i 10 kanałów pamięci dla każdego profilu. Można go zamienić na panel zdalny Remote X 37. Razem z podajnikiem drutu WFX 300 P Fe i oprogramowaniem WiseFusion tworzy system spawalniczy z łatwością spełniający wszelkie potrzeby spawalnicze i wymagania w zakresie zarządzania jakością każdego zakładu produkującego elementy metalowe. Zestaw wyposażony jest także w układ chłodzenia Cool X.

Urządzenia z serii FastMig X pozwalają podłączyć dwa podajniki drutu, dzięki czemu można bardzo szybko zmieniać procesy spawalnicze oraz rodzaj i średnicę drutuelektrodowego. Rozwiązania Wise dodatkowo zwiększają elastyczność w poszczególnych aplikacjach spawalniczych: na przykład WiseRoot+ spełnia specjalistyczne wymagania wykonywania warstw graniowych, a dokładny pomiar napięcia łuku zapewnia łatwą i precyzyjną kontrolę nad urządzeniem. Funkcja pomiaru napięcia łuku (dostępna we wszystkich urządzeniach z serii FastMig X) pozwala ściśle stosować się do parametrów podanych w instrukcji WPS, niezależnie od długości kabli spawalniczych. Każdy z pakietów oprogramowania możesz zmodernizować stosownie do swoich potrzeb poprzez dodanie nowych funkcji oraz rozszerzenie ich możliwości. System został tak opracowany, aby spełniał rygorystyczne wymagania norm wytwarzania ISO 3834, NORSOK, ASME i EN 1090. Połączenie najwyższej jakości spawania oferowanej przez urządzenia FastMig X i ultranowoczesnych rozwiązań do zarządzania jakością firmy Kemppi pozwala spełniać najsurowsze wymogi dotyczące procesu produkcji.

Dane techniczne FastMig X 450:

napięcie zasilania

3~ 400 V

moc znamionowa/cykl pracy

22,1 kVA / 60%

 

16 kVA / 100%

prąd spawania / cykl pracy

450 A / 60%

 

350 A / 100%

zakres regulacji prądu i napięcia spawania:

 

                                                                 MMA

15A/20V - 450A/46V

                                                                 MIG

20A/12V - 450A/46V

zakres temperatur pracy

od -20 C do +40 C

stopień ochrony

IP23S

wymiary  dł. x szer. x wys.

590 x 230 x 430 mm

masa

38 kg

minimalna zalecana moc wyjściowa agregatu

35 kVA

Podajnik drutu WFX 300 P Fe (do stali czarnej) przystosowany jest do szpul drutu o maksymalnej średnicy 300 mm, wyposażony w niezawodny machanizm podający GT04 oraz oprogramowanie WiseFusion zapewniające jednolitą jakości spoiny we wszystkich pozycjach. Urządzenie jest zgodne ze wszystkimi produktami serii Wise. Ponadto w zestawie funkcja do spawania synergicznego oraz funkcja ArcVoltage. Mierzy rzeczywiste napięcie łuku spawalniczego i wyświetla je na panelu sterowania. Ułatwia to utrzymanie wartości spawalniczych w zdefiniowanym zakresie, niezależnie od przekroju i długości kabli.

Dane techniczne podajnika WFX 300 P Fe:

prąd maksymalny przy 40 C / cykl pracy

520 A / 60%

 

440 A / 100%

prędkość podawania drutu

0,5 - 25 m/min

mechanizm podawania drutu DuraTorque

4-rolkowy, 2-silnikowy

zakres stosowanych średnic drutów:

 

                                                      Fe, Ss

0,6 - 2,0 mm

                                                      drut rdzeniowy

0,8 - 2,4 mm

                                                      Al

0,8 - 2,4 mm

średnica/masa szpuli z drutem

300 mm / 20 kg

zakres temperatur pracy

od -20 C do +40 C

stopień ochrony

IP23S

wymiary  dł. x szer. x wys.

590 x 240 x 445 mm

masa

13,1 kg

Oprogramowanie:

- MMA
- MIG/MAG
- Synergic MIG
- WiseFusion
- WiseRoot+
- MatchLog
- Pipe Steel Pack

Zastosowanie:

- Spawanie rur we wszystkich zastosowaniach
- Jednostronne spawanie cienkich blach
- Pojemniki i zbiorniki ciśnieniowe
- Wymienniki ciepła
- Skrajne warunki, wysokie/niskie temperatury, wysoka zawartość soli i pyłów